odhlucnenie.sk

Logo východiskové Photoshop copy

Priestorová akustika 

Aké výhody prináša akustické riešenie?

Zníženie hluku až o 10dB

Zlepšenie o 3 dB vnímame už ako 50%-né. V niektorých prípadoch naozaj zlej akustiky môže naše riešenie pomôcť znížiť hluk v miestnosti až o 10 dB. 

Lepšie sústredenie a vyšší výkon

Nadmerný hluk zhoršuje sústredenie, prijímanie nových informácií, ich zapamätanie. Tým znižuje výkon zamestnancov a schopnosť študentov premieňať informácie na vedomosti. 

Lepšia zrozumiteľnosť hovoreného slova

Znížením ozveny sa zvuk stáva jasnejším, ostrejším a zrozumiteľnejším. Namiesto hluku z ozveny počujeme každé slovo zreteľne a bez rušivých zvukov. 

Zvýšený osobný komfort

V akusticky príjemnej miestnosti sa cítime lepšie, dlhšie v nej vydržíme, máme lepšiu náladu, sme celkovo spokojnejší. Pri zlej akustike a nadmernom hluku máme tendenciu z priestoru “utekať”. 

Väčšie súkromie

Akustické panely bránia tomu, aby sa náš hlas ozvenou šíril v priestore a niesol sa až na opačný koniec miestnosti. Vďaka tomu získavame väčší pocit súkromia.

Neporovnateľne lepšia kvalita zvuku

Zbavením sa nadbytočnej ozveny získavame jasný,čistý a vyrovnaný zvuk. Bez skreslenia, nadmernej ozveny, opakujúcich sa tónov či zvukov.

Eliminácia negatívneho zdravotného dopadu

Nadmerný hluk v miestnosti môže spôsobovať bolesti hlavy. U náchylnejších osôb môžu časom prerásť až do chronickej migrény. Zároveň sa v hlučnom prostredí podvedome cítime pod stresom, čo pre náš organizmus predstavuje nadmernú záťaž. 

Akustika v skratke

Interiérový dizajn ako jedna z priorít.

Uvedomujeme si dôležitosť celistvého a príjemného dizajnu interiéru. U nás máte na výber zo širokej ponuky efektívnych akustických materiálov ktoré slúžia aj ako štýlové doplnky. Úzko spolupracujeme s interiérovým dizajnérom, ktorý Vám v prípade potreby pomôže vybrať tie prvky, ktoré sa k Vám najviac hodia. Dotiahne farebné kombinácie k dokonalosti a vypracuje pre Vás vizualizácie.

Služba je spoplatnená a pre každý projekt individuálna, odvíja sa od komplexnosti a náročnosti riešenia, plochy na ktorej sa bude riešenie nachádzať, počtu vizualizácií/pohľadov a ďalších faktorov.

Potrebujete vyriešiť problém s akustikou?

Vyberte si zo širokej ponuky našich materiálov, alebo nás kontaktujte pre vypracovanie návrhu akustického riešenia. 

Každé akustické riešenie pripravujeme individuálne, na mieru Vašim potrebám a špecifickým požiadavkám.