odhlucnenie.sk

Logo východiskové Photoshop copy

POHLTIVÉ & ZVUKOVO IZOLAČNÉ MATERIÁLY

Materiály ktoré Vás zbavia nežiadúceho hluku.

Využitie

Sektory: byty, domy, kancelárie, výrobné haly, hotely, kiná, reštaurácie, nahrávacie štúdia.

 

Zvuková izolácia slúži na elimináciu prenosu zvuku cez steny, priečky, stropy a podlahy. Zbaví Vás hluku ako je hlasná hudba, televízia, krik, plač detí, štekot psa či dupot a vŕzganie stoličiek. 

 

V ideálnom prípade sa používajú už pri výstavbe ako súčasť sendvičovej skladby konštrukcií, kde zvyšujú výslednú zvukovú a krokovú nepriezvučnosť. V takom prípade je ich využitie a inštalácia najlacnejšia a uberajú najmenej úžitkového priestoru.

 

 V prípadoch, kedy bola počas výstavby stavebná akustika zanedbaná, slúžia na dodatočné odhlučnenie prostredníctvom kontaktných a predsadených zvukovo izolačných konštrukcií. 

Tovar dostupný na objednávku:

Envizol

Veľmi výkonný pohltivý materiál vyrobený z recyklovaných polyesterových vlákien.  Patrí k špičke v oblasti akustických pohltivých materiálov pričom plní aj skvelú tepelnoizolačnú funkciu. Používa sa na zníženie doby dozvuku, na zvýšenie nepriezvučnosti konštrukcií alebo ako tepelná izolácia do stien, stropov či krovov. Predstavuje alternatívu ktorá neobsahuje minerálnu vlnu.

 

 

Koeficient zvukovej pohltivosti (alfa W) = 0,95

Faktor difúzneho odporu (µ) = 2,2

Súčiniteľ tepelnej vodivosti (λ) = 0,036 W/(mK)

Merná tepelná kapacita (c) = 1250 J/(kgK)

 

Štandardný rozmer: 600x1200x50 mm

Na vyžiadanie vieme dodať aj hrúbky 30/100 mm.

 

Už od 19,90 € s DPH/kus

Cena za panel 600x1200x50mm

Cena za m² bez DPH: 23,04€

Už od 14,49€ s DPH/kus

Cena za panel 1000x1000x30mm

Cena za m² bez DPH: 12,08€

Rozmery a objemovú hmotnosť upravíme na mieru Vašim potrebám. Dodanie 3 týždne od úhrady zálohovej platby.

Lisovaná akustická pena

Univerzálny materiál na boj proti hluku. Má širokú škálu využitia, od zvukovo izolačných konštrukcií kde slúži ako pohltivý materiál až po odhlučnenie dverí, strojov alebo samotných stien.

Ako pohltivý prvok do konštrukcií Vám stačí pena s nižšou objemovou hmotnosťou: 80-160 kg/m³ ktorá je lacnejšia, pričom dokonale splní úlohu. S objemovou hmotnosťou narastá schopnosť pohlcovať nízke frekvencie a nepriezvučnosť, napr. pena s objemovou hmotnosťou 180 kg/m³ o hrúbke 5cm má Rw približne 18dB. 

Pri odhlučnení pomocou lisovanej peny platí, že čím vyššia hmotnosť a čím hrubší panel, tým lepší výsledok.

 

 

Dostupné objemové hmotnosti: 80-200 kg/

Dostupne rozmery (ŠxVxH): 100-1000 x 100-2000 x 10-100 mm

Dosky s kremičitým pieskom

Najefektívnejší zvukovo izolačný materiál na trhu vyrobený z prírodných materiálov. Dosky predstavujú kombináciu papierového kartónu so špeciálne navrhnutými kanálikmi po celej šírke a kremičitého piesku. Piesok plní funkciu ťažkej hmoty, pričom jeho najväčšou výhodou je schopnosť rozvibrovať sa – mikroskopickým kmitaním preberá energiu zvukovej vlny a nepúšťa ju ďalej. Vďaka tomu dosky bezkonkurenčne tlmia hluk aj na nízkych frekvenciách.

 

Rw: 38dB

Hmotnosť: približne 20 kg/kus

Rozmer: 1200x800x15 mm

 

Už od 24,49 € s DPH/kus

Cena za dosku 1200x800x15mm

Cena za m² bez DPH: 21,26€

Už od 19,90 € s DPH/kus

Cena za dosku 1200x800x10mm

Cena za m² bez DPH: 17,28€

Pre veľké projekty vieme dodať aj veľkoformátové dosky s rozmerom 2700x1200x1cm, prípadne iné atypické rozmery na vyžiadanie.

Ekologická doska z lisovaných materiálov

Zvukovo izolačné dosky vyrábané z recyklovaných materiálov. Najväčšími výhodami dosiek je ich vysoký útlm hluku aj napriek hrúbke iba 1cm, bezproblémová aplikácia pri mokrých procesoch, jednoduchá inštalácia a vysoká nosnosť – do dosiek môžete bez problému zavŕtať aj ťažké predmety. 

Ekologické dosky sú zdravotne nezávadné, vyrábané bez chemikálií či znečisťujúcich látok, zároveň sú odolné voči plesniam a škodcom.

 

 

Rw: 33dB

Rozmer: 1200x800x10 mm.

Hmotnosť: 8,34 kg/kus

 

Tecsound SY 50

Ťažká vinilová fólia slúži na utlmenie vibrácií a posilňuje vzduchovú nepriezvučnosť konštrukcií. Vhodná je do stien, stropov, ale aj do podláh či na odhlučnenie stupačiek. Najčastejšie sa používa v kombinácií so sadrokartónovými priečkami, kde sa umiestňuje do sendviču medzi dve vrstvy kartónu. Tecsound fólia je efektívna aj proti nízkym frekvenciám. Dá sa využiť prakticky pri akejkoľvek skladbe konštrukcie pričom sa vďaka minimálnej hrúbke nemusíte obávať nadmernej straty priestoru. Pôsobí aj ako parozábrana.

Dodávaná so samolepiacou stranou alebo bez. 

 

Rw: 26dB

Rozmer: 6050x1220x2,5mm/rolka; (m² = 820x1220x2,5mm)

Hmotnosť: 5kg/

Už od 143,79 € s DPH/rolka

Rozmer rolky: 6050x1220x2,5mm

Cena je uvedená za samolepiace prevedenie.

Cena za m² bez DPH: 16,29€
m² = 820x1220x2,5mm

Už od 17,90 € s DPH/kus

Uvedená cena je za podložku 2000x1000x0,5mm

Cena za m² bez DPH: 7,46€

Kročajová izolácia z lisovanej akustickej peny

Tenké podložky vyrobené z lisovanej akustickej peny vysokej objemovej hmotnosti. Vďaka vysokej hustote izolácia získava dostatočnú pevnosť a tuhosť aby odolala bežnému zaťaženiu z chôdze, prípadne nábytku. Podložky súčasne fungujú ako rezonančná a absorbčná vrstva a patria medzi najúčinnejšie materiály v boji proti kročajovému hluku. 

Používajú sa ako podkladová vrstva priamo pod plávajúce, vinylové a drevené podlahy, v sendvičových skladbách podlahy alebo ako podložky pod koberec. Aj z menej  kvalitného koberca budete mať vďaka podložkám pocit, že sa jedná o kvalitný, hrubý a mäkký kúsok. Podložky sa tiež používajú ako antirezonančná vrstva pod zvukovú aparatúru na zmiernenie vibrácií prenášajúcich sa do konštrukcie budovy cez podlahu.

 

Rozmer: 2000x1000x0,5/0,8mm

Objemová hmotnosť: 

5mm (pod podlahy) = 200kg/m³; (cca 1,6 kg/kus)

8mm (pod koberec) = 180kg/ 

Útlm kročajového hluku: ΔLw = 20 dB

Súčiniteľ tepelnej vodivosti (λ) = 0,041 W/(mK)

Kročajová izolácia pod poter

Kvalitná kročajová izolácia pod poter vyrobená na báze polyuretánu v Nemecku.  Panely sú efektívnym riešením proti hluku v skladbe podláh s vysokým zaťažením, sú mimoriadne odolné voči mechanickému zaťaženiu a vlhkosti pričom sa s nimi veľmi jednoducho manipuluje: nízka hmotnosť, jednoduché narezávanie, netreba ich lepiť na podklad. Kročajové izolácie nedegenerujú v čase, takže si zachovávajú účinnosť v plnom rozsahu zaťaženia po celé desaťročia.

U nás máte na výber hneď zo šiestich rôznych druhov kročajových izolácií pod poter, ktoré sa líšia hrúbkou a akustickým útlmom. 

 

Obvod miestnosti sa musí ošetriť obvodovým izolačným pásom až do výšky poteru pre zabránenie prenosu vibrácií do bočných stien a konštrukcie budovy. 

Cenová ponuka na vyžiadanie

Rozmery panelov a technické údaje nájdete v galérií produktu.

Už od 25,20 € s DPH/kus

Uvedená cena je za 50L balenie Cemwood 1000

Cena za liter bez DPH: 0,42€
Rozmery balení a technické údaje nájdete v galérií produktu.

Cemwood - podsyp na suché vyrovnanie podlahy

Cemwood je mineralizovaná drevená štiepka z ihličnatých stromov obalená filtrom z minerálnych látok, ktoré prenikajú až do samotnej štiepky. Výsledný produkt kombinuje výhody oboch svetov, má tepelné a zvukovo izolačné vlastnosti dreva pričom získava pevnosť a odolnosť minerálov – podsyp je takmer nenasiakavý, v prípade zatečenia veľmi rýchlo vyschne a nemení svoj objem, je odolný proti plesniam, škodcom či hnilobe. 

 

Aplikácia podsypu Cemwood je veľmi jednoduchá, stačí vysypať z vreca a vodováhou rozhrnúť do roviny na požadovanú výšku, podklad je okamžite pochôdzny. Materiál v čase sadá iba minimálne (menej než 1%) a vďaka mineralizácií si udrží svoje vlastnosti desiatky rokov. Navyše vďaka nízkej váhe takmer vôbec nezaťažuje nosnú konštrukciu podlahy.

 

Máte záujem o niektorý z našich materiálov?

Radi Vám s objednávkou pomôžeme, zavolajte nám
+421 918 541 532