odhlucnenie.sk

Logo východiskové Photoshop copy

Akustické materiály 

Využitie

Sektory: byty, domy, kancelárske priestory, čakárne, reštaurácie, hotely, kiná, nahrávacie štúdia, skúšobne 


Akustické materiály slúžia na zvýšenie akustického komfortu v miestnosti, respektíve v priestore prostredníctvom pohlcovania zvukových vĺn. Vďaka akustickej úprave získate príjemnejší priestor bez ozveny a nadmerného hluku v ktorom sa ľudia cítia komfortnejšie, dlhšie v ňom vydržia, lepšie sa dokážu sústrediť a hovorené slovo sa stáva zrozumiteľnejším. 

V štúdiách, nahrávacích miestnostiach a kinách dosiahnete vďaka akustickým prvkom čistý a jasný zvuk bez zbytočne “prepálených” tónov. 


Dizajn akustického riešenia je často rovnako dôležitý ako jeho funkčná stránka. U nás nájdete širokú škálu štýlových akustických prvkov pre inštaláciu na stenu, strop či do priestoru ktoré skvelo doplnia akýkoľvek dizajn interiéru.

Tovar dostupný na objednávku:

Štúdiové akustické peny rôznych tvarov

Ihlany, V-profil, Chocolate, Cutter, Dlaždice, panely, vlnky a Bass trapy.

Vďaka akustickej pene získate čistejší a zrozumiteľnejší zvuk. 

Každý zo vzorov má určitý význam, napr. Ihlany pohlcujú najmä stredné až vysoké tóny, pričom Chocolate je efektívny aj pri nízkych frekvenciách.

Prinášame Vám tiež jedinečný panel Complet – komplexné riešenie ktoré kombinuje rôzne vzory do dizajnového a hlavne funkčného prvku.

Akustické peny vieme dodať aj s farebnou povrchovou úpravou. Min. objednávka v jednej farbe – 4ks. 

Už od 12,49 € s DPH/ks

Cena za dlaždicu s fazetou 45x500x500mm

Už od 75 € s DPH/m²

Cena za 4 panely bez fazety 45x500x500mm
Dodanie 5 týždňov od úhrady zálohovej platby.

Akustické prvky z melamínovej peny

Melamín predstavuje veľmi ľahký a akusticky výkonný materiál, ktorý je navyše nehorľavý (B1). Najlepšie funguje na strope, kde pocítite veľmi výrazné zlepšenie už pri pokrytí 50% plochy. Prvky môžu byť kontaktne nalepené montážnou penou alebo vďaka jeho nízkej váhe, iba 450g/m² pri hrúbke 5cm, podvesené na tenkých lankách.

 

Štandardné rozmery obkladu: 45 x 500×500 / 600×600 / 1000x1000mm. 

Štandardné rozmery kruhov (priemer): 50x 500/1000mm.

Iné rozmery na vyžiadanie.

Dizajnové prvky z farebnej akustickej peny

Veľmi výkonná štúdiová akustická pena s farebnou povrchovou úpravou. Panely sú určené najmä do komerčných priestorov ako sú kancelárie, zasadacie miestnosti alebo recepcie. Vďaka povrchovej úprave však dokážu skvelo doplniť aj skúšobne, nahrávacie štúdia či domov. 

Na výber široká ponuka farieb. Jednotlivé farby dodávame v setoch, min. 4ks/farba.

 

 

Štandardné rozmery Štvorec: 45x450x450mm. 

Štandardné rozmery Hexagón: 50x400x346mm

Už od 25 € s DPH/ks

Cena za štvorcový panel 45x450x450mm
Dodanie 6 týždňov od úhrady zálohovej platby.

Už od 26,90 € s DPH/ks

Cena za štvorcový panel 38x580x580mm

Akustické absorbéry z Envizolu

Panely vyrobené z recyklovaných polyesterových vlákien, so zažehlenou pohľadovou vrstvou a oblými rohmi. Skvele sa hodia do industriálnych priestorov, ale vyniknú aj v moderných kancelárskych priestoroch, reštauráciách, skúšobniach či pri domácom kine. Veľmi efektívny pohltivý panel so širokým rozsahom účinnosti, už od 100-5000Hz. Navyše sú panely pomerne lahké, takže nie je problém ich zavesiť pod strop pre dosiahnutie ešte lepších akustických vlastností. 

 

Štandardné rozmery panelov: 38 x 580×580 / 580x1180mm

Čalúnené dizajnové akustické prvky

Čalúnené akustické prvky rôznych tvarov a hrúbok, od štvorcov, obdĺžnikov cez kruhy až po ovály pripomínajúce kamene. Vďaka variabilite patria k obľúbeným prvkom. Skvelo doplnia a oživia akýkoľvek priestor.

 

Panely vyrábame zákazkovo, takže dokážeme prispôsobiť všetky parametre Vaším potrebám – požiarnu bezpečnosť (B1-E), pohltivé vlastnosti, hrúbku, tvar či samotnú povrchovú úpravu. 

 

Štandardne čalúnime akustickým zamatom, ktorý je veľmi príjemný na dotyk, dobre vyzerá a je jednoduchý na údržbu. 

Už od 24,49€ s DPH/ks

Cena za štvorcový panel 60x300x300mm
Trieda horľavosti B, alfa W 0,8, čalúnenie zamat.

Cenová ponuka na vyžiadanie

V prípade záujmu Vám náš interiérový dizajnér pripraví návrh riešenia aj s vizualizáciou. Vyrieši za Vás otázky ako ktorý vzor bude vo vašom priestore vyzerať najlepšie, akú farebnú kombináciu zvoliť, prípadne navrhne jednotlivé prvky do mozaiky.
Služba je spoplatnená:
Do 5 m²: 70€ fix.
Nad 5 m²: 15€/m²

Filcové dizajnové akustické prvky

Akustické prvky vyrobené z tvrdých filcových panelov. Panely sú skvelým doplnkom každého interiéru a obľúbeným nástrojom dizajnérov. Ponúkajú širokú škálu možností – veľkoformátové obklady stien, dizajnové panely väčších rozmerov alebo na zostavenie ľubovoľnej mozaiky. Navyše sú panely jednoduché na údržbu a mechanicky veľmi odolné, dajú sa použiť aj ako pripínacia nástenka. 

Koeficient zvukovej pohltivosti alfa W = 0,6. V prípade zvýšených nárokov na zvukovú pohltivosť inštalujeme pod filcové panely ďalšiu vrstvu pohltivého materiálu, napr. drevený raster na stene vyplnený Envizolom.


Základné rozmery veľkoformátových panelov:

Mramorované odtiene sivej/bielej/čiernej: 12x (do) 1000x3000mm


Farebné panely: 9 x (do) 1200x2400mm

Ostatné rozmery pripravujeme na mieru Vašim potrebám.

Akustické obrazy

Akustické obrazy sú vhodným doplnkom všetkých priestorov, od kancelárií cez čakárne, reštaurácie, učebne až po kancelárske priestory či obývačku. Skladajú sa z pohltivého jadra obaleného špeciálnou akustickou látkou s potlačou.

Motív obrazu si vyberiete sami, stačí nám dodať grafiku vo vysokom rozlíšení, aspoň 150DPI a my zariadime to ostatné. Obrazy dodávame od malých rozmerov 400x600mm až po veľkoformátové, 1400x3000mm. 

Už od 169 € s DPH/m²

Cenová ponuka na vyžiadanie

Difúzory a kombinované panely z dyhy

Štýlové prvky ktoré v sebe kombinujú to najlepšie – Akusticky pohltivé materiály so štýlovým dyhovaným povrchom. Slúžia na dosiahnutie čistého, jasného a vyrovnaného zvuku v miestnosti. Perforácia v povrchu odrazí časť zvukových vĺn späť do priestoru, zatiaľ čo pohltivé jadro nadbytočný zvuk utlmí. Vďaka tomu sa vyhnete nadbytočnému útlmu stredných a vysokých frekvencií.

Primárne sú určené na použitie v priestoroch s vysokými požiadavkami na estetiku – domácich posluchových či štúdiových miestnostiach, kinách, divadlách a multimediálnych miestnostiach. Možnosť farebnej úpravy podkladu pod povrchovou doskou, hrúbky pohltivého podkladu, vzory na mieru.


Povrchové úpravy: HDF (3mm), MDF (8mm), brezová preglejka (5mm), dyha (11mm)

Drevené akustické lamely

Moderný dizajnový doplnok vhodný do každého interiéru. Lamely sú umiestnené na podložke z akustického filcu v čiernej, sivej alebo béžovej farbe. Spolu so širokou ponukou farebných prevedení lamiel tak ponúkajú nekonečné množstvo kombinácií. Lamely sú tvorené z MDF dosiek farebne upravených fóliou.

 

Koeficient zvukovej pohltivosti alfa W = 0,7. V prípade zvýšených nárokov na zvukovú pohltivosť stačí panely inštalovať na odsadenú konštrukciu z drevených hranolov 40mm, tým sa alfa W zvýši na 1,0.

 

 

Štandardné rozmery: 24x2700x300mm (8mm podložka + 16mm lamela)

 

Už od 89,90€ s DPH/m²

Cena za panel 24x2700x300mm
Minimálny odber 8ks

Cenová ponuka na vyžiadanie

Vysoká variabilita
Povrch lakovaná dyha/HPL laminát podľa vzorkovníka Egger/Kronospan.
Trieda horľavosti môže byť upravená Vaším potrebám: A-D.
Obklady dodávame s pohltivou vložkou, ktorej hrúbkou je možné nastaviť požadovaný akustický útlm.

Akustický drevený obklad na mieru

Veľkoformátové obklady stien

Mechanicky odolné zvukovo pohltivé panely, vyvynuté na utlmenie hovoreného slova v priestoroch ako sú auly, prednáškové sály či kancelárie. Ponúkajú vysoký estetický štandard a variabilitu – prispôsobenie hustoty a rozloženia perforácie a rozmerov do 900x2500mm, hrúbka panelov 12-19mm.

Bezšpárové lamely

Mechanicky veľmi odolné drevené lamely určené do priestorov s požiadavkou na vysokú odolnosť. Slúžia na zníženie ozveny, hluku a zlepšenie akustiky v priestore. Často využívané v telocvičniach a veľkých komerčných priestoroch. 

Dostupné v rozmeroch do 2750x320mm, šírka lamiel 12, 16, 18mm. Hrany lamiel sú opatrené perom a drážkou tak, aby vznikla bezšpárová súvislá plocha. 

Stropné akustické prvky
z akustického filcu

Pútavé akustické prvky vytvorené na oživenie akéhokoľvek priestoru, poskytujú veľké množstvo prevedení a farebných kombinácií. Zvuková pohltivosť alfa W – 0,8. Trieda horľavosti B s1, d0. 

 

Stropné Lamely

Štýlové farebné lamely určené k aplikácií priamo na steny a strop, prípadne do závesu pre zvýšenie akustického účinku. Šírka aj výška lamiel 40-100mm, dĺžka do 2400mm.

Baffle Mriežky

Dostupné v štvorcových, obdĺžnikových alebo kruhových tvaroch. Okrem samostatných prvkov ponúkame aj zoskupenia, z ktorých je možné pod stropom vytvoriť súvislé plochy. Štandardná výška 150mm, 

Baffle Vlnky

Vertikálne závesné panely nepravidelného tvaru pripomínajúce vlny. Dostupné v dĺžkach 1200-2400mm, výška 200-600mm. Často využívané v komerčných priestoroch, kanceláriách a škôlkach pre ich hravý dizajn. 

Baffle konkrétne vyrezávané tvary

Takmer ľubovoľné tvary vyrezávané z filcových panelov. Najčastejšiou voľbou našich zákazníkov sú prírodné tvary ako farebné oblaky, kvetiny či listy.  

 

Cenová ponuka na vyžiadanie

Štandardná hrúbka panelov je 9mm.

Cenová ponuka na vyžiadanie

Akustické kazetové stropy

Ponúkame široké spektrum kazetových stropov, upravených pre takmer akékoľvek využitie – umývateľné hygienické kazety, kazety atypických rozmerov, rôzne farebné prevedenia, špeciálne úpravy akustických vlastností a pre situácie, kde potrebujete zabrániť šíreniu hluku cez podhľad napríklad do vedľajších miestností, kazety s nepriezvučnosťou až 29dB!

 

 

Drevené akustické kazety

Mechanicky vysoko odolné kazety s luxusným dizajnom. Pohľadovú vrstvu tvorí HDF doska na ktorej je kazeta z minerálnej vlny v hrúbke 20mm. Akustické vlastnosti sa odvíjajú od výšky odsadenia a od perforácie (vzor, % perforovania)

Kazety z minerálnej vlny

Ponúkajú možnosť farebnej úpravy, vzorov alebo ich kombinácií. Podklad a vzor môžu mať rozdielnu farbu. 

Akustické závesy

Akustické závesy primárne slúžia ako akustický prvok na pohltenie nadmernej ozveny v priestore. Svoje využitie nenájdu iba v divadlách a koncertných sieňach, ale slúžia aj ako dizajnový a funkčný doplnok svadobných sál, konferenčných miestností či kancelárií. 

Na miestach, kde nie je možné implementovať stavebné riešenie, dokážu pomôcť aj so samotnou nepriezvučnosťou. V takom prípade využívame viacvrstvovú skladbu závesu, kde vnútornú vrstvu tvorí špeciálny pogumovaný materiál. Takéto závesy Vám dokážu napríklad znížiť hluk prechádzajúci cez okná od rušnej cesty, ale aj vytvoriť súkromnejšie priestory v kanceláriách, či umožnia akusticky predeliť priestor bez obmedzenia pohybu.

 

Podľa využitia: akustický, akustický zaťemňovací, akustický nepriezvučný

Podľa materiálu: saténový moltón, vlnený šerž, dimout, ťažký zamat

 

Už od 19,90€ s DPH/m²

Cena za saténový moltón s hmotnosťou 320kg/m²
Pre správne fungovanie závesov je dôležité ich nariasenie. Šírku závesu treba počítať ako rozmer ktorý potrebujete x 1,7m.

Cenová ponuka na vyžiadanie

Akustické paravány

Slúžia na vytvorenie súkromných zón v kanceláriách a verejných priestoroch. Paravány vyrábame zásadne na mieru Vašim potrebám a požiadavkám z hľadiska dizajnu, akustických vlastností či technických požiadaviek. 

 

Podľa využitia: stolové, samostatne stojace, posuvné.

Materiálové možnosti: filcové, mäkké pohltivé jadro, čalúnenie, tvrdé jadro (nepriezvučnosť)

Technické vlastnosti: požiarna trieda A-E, alfa W 0,6-0,95, nepriezvučnosť do 32dB

Povrchová úprava: filc, čalúnenie, kov

 

Zvukovo nepriezvučné panely sú to najlepšie, čo vieme ponúknuť do open space kancelárií, kde okrem celkového útlmu hluku v miestnosti umožňujú vytvoriť tiché, naozaj súkromné zóny. 

Akustické paravány - závesné

Štýlové a efektívne riešenie predelenia priestoru v komerčných a súkromných priestoroch z akustického filcu . 

Paravány zároveň slúžia aj ako akustický absorbér, alfa W = 0,80. (efektivita pohlcovania sa samozrejme mení s ohľadom na vyrezávanú plochu vzoru).

Na výber množstvo rôznych vzorov a farieb panelov. Vzory je možné frézovať aj individuálne – na základe poskytnutej predlohy. 

 

Základné rozmery: 

Mramorované odtiene sivej/bielej/čiernej: 12 x (do) 1000x3000mm

Farebné panely: 9 x (do) 1200x2400mm

 

Cenová ponuka na vyžiadanie

Cena od 3990€ s DPH/kus

Uvedená cena je za základné prevedenie.

Akustické kreslá

Štýlové a praktické akustické sedenie. Kreslá sú z troch strán uzatvorené pevnými stenami, vďaka čomu minimalizujú hluk prenikajúci k sediacemu z okolia. 

Prečnievajúce bočnice umožňujú vytvoriť súkromný a tlmený priestor na rozhovory. 

Kreslá akusticky plnia funkciu 2v1, absorbujú hluk sediaceho ako aj hluk zo svojho okolia.

 

Na výber v mnohých farebných prevedeniach.

Akustické kabíny - MicroOffice

Najvyšší štandard, prémiová kvalita. Akustické boxy s dôrazom na funkčnosť a dizajn, prepracované do najmenšieho detailu. 

 

Poskytujú tichý a kľudný priestor na sústredenie, stretnutia či telefonáty aj v tých najhlučnejších podmienkach. Boxy s čalúnenou povrchovou úpravou taktiež slúžia ako pohltivý akustický prvok vo svojom okolí. Ponúkame boxy s kapacitou 1-4 osoby vhodné nie len do kancelárskych priestorov, ale aj do mechanicky náročných ako sú výrobné haly alebo logistické centrá.

 

Kabíny je možné presne upraviť Vašim požiadavkám aj s kompletným príslušenstvom: materiál povrchu (čalúnenie/oceľ), farebné prevedenie kabíny (možnosť 2 farieb interiér/exteriér), Clarity systém na čistenie vzduchu, rezervačný systém, nástenky či závesy pre získanie súkromia, porty. Na výber rôzne alternatívy nábytku: stoličky, kreslá, stoly.

Cena od 12 550€ s DPH/kus

Uvedená cena je za základné prevedenie modelu Prime pre jednu osobu.
Dodanie približne 10 týždňov od finálneho potvrdenia objednávky.

Máte záujem o niektorý z našich materiálov?
Potrebujete pomôcť s návrhom akustického riešenia?

Radi Vám pomôžeme, zavolajte nám
+421 918 541 532