odhlucnenie.sk

Logo východiskové Photoshop copy

PET filcové panely

Dokonalá kombinácia funkčnosti a estetickej príťažlivosti

Ekologický materiál

PET panely predstavujú perfektný materiál z hľadiska udržateľnosti. Sú vyrábané zo 100% recyklovaných PET fliaš. Navyše je možné ich opätovne vrátiť do recyklačného procesu. 

Mechanicky odolný

Vlákna sú vzájomne prepletené vo všetkých smeroch, vďaka čomu je materiál tuhý, pružný a odolný voči nárazom. Navyše sú vlákna farbené ešte v procese výroby, vďaka čomu majú vynikajúcu farebnú stálosť.

Efektívna akustika

Výsledný materiál je pórovitý, vďaka čomu skvele pohlcuje zvuk a tým znižuje ozvenu. Panely napomáhajú znížiť hluk v priestore, robia ho tichším a zvuky príjemnejšími.

Jednoduchá údržba

Čistenie je veľmi jednoduché, panely stačí prejsť prachovkou či povysávať s kefovým nadstavcom. Škvrny idú hladko odstrániť mokrou handričkou s trochou mydla či jari.

Všestranné využitie, nekonečné možnosti

PET panely sú vďaka ich skvelým vlastnostiam použiteľné naozaj kdekoľvek. Materiál je zdravotne nezávadný a odolný voči požiaru, vďaka čomu vyhovie aj tým najprísnejším požiadavkám a smerniciam. Od kaviarní cez školy, zasadačky až po Váš byt, zútulní a zaujímavo doladí akýkoľvek priestor.

Riešenia vyrábame na mieru, presne podľa Vašich predstáv. Samozrejmosťou je prispôsobenie farieb, tvaru, rozmeru či dokonca hrúbky materiálu. Od svietidiel cez paravány, obklady stien, podhľady, lamely až po mozaiky a 3D prvky. Možnosti sú nekonečné. 

V-rez

Táto precízna technika rezania vytvára drážky prakticky ľubovoľného motívu v tvare V, čo ponúka zaujímavé dizajnové príležitosti.  Rez neprechádza naprieč materiálom.

Vďaka možnosti prispôsobovať sklon rezacieho nástroja a uhlu pod ktorým reže, môže mať V-rez rôznu šírku a hĺbku.

Užší rez vytvára decentný vzor na povrchu panelu. Hlboké rezy umožňujú panelom ohyb bez námahy a tým priliehať napríklad okolo rohov a zakrivených povrchov ako sú stĺpy. 

Zvyčajne sa používa na obklad stien, ale jeho hravosť poteší aj pri mozaikách, paravánoch či stropných prvkoch.

 

Mozaikový obklad

Veľkoformátový obklad

Paraván

Detail V-rezu

Závesný paraván

Veľkoformátový obklad

Hravý motív

Detail D-rezu

D-rez

 

Kolmý rez naprieč materiálom, ktorý slúži na vytvorenie ľubovoľného výrezu. D-rez poskytuje široké dizajnové možnosti takmer bez straty akustického výkonu. 

Závesné paravány vďaka nemu pôsobia vzdušne a prepúšťajú svetlo.

Pri obkladoch stien umožňuje podsvietenie, vytvorenie hravých motívov či vyniknutie tapety pod panelom.

V neposlednom rade umožňuje do panelu vyrezať logo či iný vzor, do ktorého vieme zapustiť “puzzle” z panelu inej farby.  

Sendvič

Predstavuje kombináciu panelu s D-rezom, ktorý sa nalepí na čistý panel bez rezania. Tým vzniká zaujímavý 3D efekt, kedy vzor na vrchnej doske vystupuje z podkladu. Výsledný dizajn je navyše možné obohatiť použitím podkladovej dosky rozdielnej farby. 

Sendvič najviac vynikne ako veľkoformátový obklad stien a pri paravánoch.

Kombinácia farieb

Obklad steny

Závesný paraván

Detail

Kazetový strop s 3D prvkami

Lamely

Podhľad vlnky

Podhľad mriežka

Akustický podhľad

PET panely prinášajú nové príležitosti dizajnového riešenia celoplošných podhľadov. Neobmedzené možnosti tvaru či farieb umožňujú osviežiť každý interiér. Ako bonus podvesenie zvyšuje akustický výkon materiálu, vďaka čomu podhľad zabezpečí veľmi príjemnú akustiku v priestore.  

Dizajnové možnosti sú naozaj nekonečné, od kaziet pre oživenie kazetového stropu cez lamely až po 3D vlnky a jednoliate mriežky. 

Samozrejmosťou je v prípade potreby zapustenie svietidiel či požiarnych hlásičov.

Závesné prvky

Sú skvelým riešením pre zlepšenie akustiky a oživenie priestoru. Špecializujeme sa na výrobu prvkov akéhokoľvek tvaru tak, aby vyhovovali Vašim dizajnovým a akustickým potrebám.  Závesné prvky nielen účinne znižujú hluk, ale pôsobia aj ako štýlový doplnok každého priestoru.

Sú ideálnym riešením akustiky pre kancelárie, školy a verejné priestory, kde zaistia tichšiu a príjemnejšiu atmosféru.

Zaujímavým riešením pre oživenie priestoru je vyrezanie ľubovoľného tvaru napríklad vo forme obláčikov.

 

3D oblaky

Podvesená mriežka

Ľubovoľný tvar

Mozaikové motívy

Zákazková výroba

Motív Hory

Detail obkladu

Mozaika

Mozaikové motívy dodajú každému priestoru nádych elegancie a umenia. Aj jednoduché vzory v interiérovom dizajne a architektúre zvyšujú vizuálnu príťažlivosť priestoru a prinášajú pocit sofistikovanosti. Personalizované vzory sa skvele hodia kdekoľvek, od domova až po komerčné priestory. Sú veľmi obľúbeným riešením pre oživenie detských izieb.


Samozrejmosťou je výroba klasických tvarov ako sú hexagóny, obdĺžniky či kosoštvorce. Radi Vám pomôžeme s návrhom hravých motívov, ktoré vyskladáme na mieru, presne podľa Vašich predstáv.


Svietidlá

Vzorkovník farieb

Graf zvukovej pohltivosti

Zaujali Vás akustické PET panely?
Potrebujete pomôcť s návrhom?

Radi Vám pomôžeme, zavolajte nám
+421 918 541 532